Elegancja art deco
Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju
Od stu lat moda na ten styl nie przemija – jest on gwarancją najwyższej jakości i ponadczasowej estetyki. Właśnie dlatego zbudowany i urządzony według reguł art déco Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju jest tak zachwycający.
Art déco narodziło się sto lat temu jako przeciwstawienie się dominującej na przełomie XIX i XX w. secesji oraz wcześniejszemu historyzmowi i eklektyzmowi. Styl ten objął architekturę, grafikę, malarstwo i rzeźbę, a najlepiej wyrażano go w aranżacji wnętrz i ich wyposażeniu w różne obiekty rzemiosła artystycznego czy też przemysłowego desingu – meble, tkaniny, wyroby szklane, ceramiczne, metalowe, zarówno te użytkowe, jak i czysto dekoracyjne.
Styl art déco ponownie wkrada się do łask. Stał się też inspiracją do nadania wyjątkowego charakteru trzeciemu, najmłodszemu Hotelowi SPA działającemu od pięciu lat pod marką Dr Irena Eris. Ze swoją prostotą i elegancją idealnie wpisuje się w uzdrowiskowy charakter Polanicy-Zdroju, której lata świetności przypadały na początek XX w. A dzięki powtarzalności i symetrii doskonale współgra z koncepcją SPA.
W każdym pomieszczeniu hotelu, od lobby, poprzez korytarze, kawiarnie i restauracje, aż po pokoje tego pięciogwiazdkowego obiektu, zachowano spójność wystroju, dzięki czemu uzyskano unikatowy klimat lat 20. ubiegłego wieku. Odwołanie się do klasyki i syntetycznego ujmowania form w niewymuszony sposób idealnie porządkuje przestrzeń. Jego siłą są forma, naturalne i niebanalnie zastosowane materiały, płaszczyznowość oraz zachowanie geometrii, tak ważne dla utrzymania harmonii.
Dzięki temu wnętrza polanickiego hotelu dają poczucie wyciszenia i spokoju sprzyjając relaksowi i pełnemu wypoczynkowi. Jednocześnie stwarzają wrażenie obcowania z elegancją i luksusem. A to za sprawą detali dopełniających ogólnodostępną przestrzeń i wystrój pokoi. Klasycznym przykładem jest Apartament Grand z wyposażeniem części wypoczynkowej w meble, których ozdobą są rysunki słojów drewnianej okleiny. Typową dla wspomnianego stylu geometrię spotkać można również w zastosowanych tkaninach i płytkach stanowiących wykończenie łazienek. Pod tym względem szczególnie wyróżniają się ostatnie dwa piętra hotelu, tzw. klubowe, oraz restauracje Art Déco i Décompresja. Przywiązanie wagi do każdego detalu aranżacji można dostrzec również we wnętrzach Centrum SPA (z basenem, sauną, salą fitness i siłownią), a także w Kosmetycznym Instytucie z gabinetami do zabiegów pielęgnacyjnych.